Statystyki drużyny

Aktualności

Kolejna wygrana tym razem na wyjeździe...

• autor: mochamed, 2015-04-28 01:34

W wiosenne popołudnie po kolejne 3 punkty witkowianie udali się do Lubonia gdzie czekała na nich przed ostatnia drużyna tabeli tamtejsza Stella. Po pierwszym meczu w rundzie jesiennej gdzie Vitcovia prowadzona jeszcze przez Bartłomieja Figasa rozgromiła u siebie 4-0 gości, teraz wydawało się że ten mecz będzie tylko formalnością... Tym razem gospodarze postawili się zespołowi Dariusza Kamińskiego dużo mocniej....

Pierwsza połowa nie obfitowała w akcje pod bramkowe lecz w ostrą i zaciętą grę w środku pola oraz często dyskusję piłkarzy z arbitrem spotkania. Widać było jednak przewagę na boisku Vitcovii , zawodnicy "rządzili" w meczu lecz brakowało im wykończenia, wkradały się minimalne błędy. Dużym osłabieniem  było  brak nieobecnych Bartosza Staszewskiego oraz Jakuba Cierpiszewskiego. Słabszą dyspozycje miał także napastnik biało-niebieskich Maciej Lisiecki któremu odnowił się uraz mięśnia dwugłowego uda. Pierwsza część spotkania zakończyła się nie spodziewanie bezbramkowym remisem

Początek drugiej połowy to roszada w składzie przez Dariusza Kamińskiego, Marka Zamiatałe zmienił Jakub Michalak. Witkowianie jeszcze bardziej przejęli inicjatywę w meczu, lecz nadal nie przynosiło im bramki... Ale przytaczając słowa Kazimierza Górskiego cyt. "..dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe.." wytrwałość przyniosła efekty w postaci bramki zdobytej przez jednego z obrońców Vitcovii Łukasza Szeląga który po części uciszył kibiców z Lubonia. W minucie 65 zmieniony został bezbarwny tego dnia LISEK w jego miejsce zameldował się Adam Lazarowicz. To posunięcie okazało się strzałem w "10" gdyż RYSIK ustalił wynik spotkania strzałem pod poprzeczkę na 2-0. Na pochwałę zasługuję także gra Huberta Mielcarka który nie dał spokojnie żyć lewej stronie Stelli Luboń robiąc spustoszenie swoimi rajdami. Wykończony już Hubert zostawiając serce na boisku został zmieniony przez Mateusza Pietrowskiego.. jak się okazało ta zmiana także przyniosła efekty w postaci asysty młodszego z braci Pietrowskich. W końcówce przy stanie 2-0 trener zdecydował się na ostatnią zmianę w 85 minucie wszedł na boisko Mikołaj Woźniak zmieniając Dawida Kustrę. W jednej z ostatnich akcji meczu wynik podwyższyć mógł Jakub Michalak który znalazł się 1x1 z bramkarzem gospodarzy... Kuba można powiedzieć mógł by zapytać bramkarza czy chce strzał w prawo lub lewo lecz ten podał wprost do bramkarza.. Mecz zakończył się zwycięstwem Vitcovii Witkowo nad Stellą Luboń wynikiem 2-0

Kolejna kolejka poznańskiej ligi okręgowej wschodniej odbędzie się już w piątej 1maja gdzie drużyna Vitcovii Witkowo będzie na własnym boisku przy ulicy Sportowej podejmować Concordie Murowaną Goślinę. Mecz ten o godzinie 16.00 wstęp jak zawsze bezpłatny. Zapraszamy wszystkich emocje gwarantowane.

SKŁAD: Florkowski-Sypniewski,Pietrowski R.,Kowalski,Szeląg-Kustra,Duszyński-Zamiatała,Przysiuda,Mielcarek-Lisiecki                                                                                             rezerwowi: Borys,Michalak,Woźniak,Kasprzyk,Pietrowski M.,Lazarowicz

Bramki: Szeląg, Lazarowicz

Zmiany: Zamiatała(46' Michalak), Lisiecki(65' Lazarowicz), Mielcarek(80' Pietrowski M.), Kustra(85' Woźniak)